Anahtar Kelimeler: GEÇMİŞ OLSUN HATAY!
  • Pazartesi 15.1 ° / 11.5 ° bulutlu bulutlar
  • Salı 16.8 ° / 8.6 ° kırık bulutlar
  • Çarşamba 15.6 ° / 8.2 ° Dağınık bulutlar

GEÇMİŞ OLSUN HATAY!

Hatay'ın Belen ilçesi Sarımazı Mahallesi'nde ormanlık alanda çıkan ve İskenderun ve Arsuz ilçelerinin kırsal ve bazı mahallelerinde tehdit oluşturan yangın, yeniden yerleşim yerlerinde sıçradı.

Vatandaşlar evlerini terk ederken, sosyal medya ve ajanslara düşen görüntüler ise yürekleri yaktı. Öte yandan Hatay Valiliği, yangınla ilgili gözaltıların olduğunu açıkladı.Dün sabah saatlerinde Belen ilçesi Sarımazı mevkiinde çıkan orman yangınında yanan yerler bu sabah yeniden alevlendi.

EVLERE SIÇRADI

Rüzgarın da etkisiyle hızla yayılan alevler Petek Mahallesinde bulunan bir siteye ulaştı. Alevler nedeniyle bir dairede tüp patlarken, bir bina da alevlere maruz kaldı. Otomobilin de kül olduğu yangında ekipler yerleşim yerlerini korumak için teyakkuza geçti.

 

VATANDAŞLAR TAHLİYE EDİLDİ

Fatih Mahallesi'nde ise bazı ikametlerde meydana gelen yangınlara, itfaiye ekipleri müdahale etti. Vatandaşlar, evlerden tahliye edildi. Yangın nedeniyle bazı evlerde hasar oluştu. Evlerini terk eden vatandaşlar da yangının söndürülmesi için ekiplere yardım ediyor.

Yangının karayoluna tekrar yaklaşması nedeniyle Belen-İskenderun karayolu trafiğe kapatıldı.

HATAY VALİLİĞİ: GÖZALTINA ALINANLAR VAR

Hatay Valiliği, yangın ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:Yangında sabotaj ihtimaliyle ilgili gözaltına alınan şahıslar olup konuya ilişkin soruşturma devam etmektedir. Belen ilçemizde dün farklı noktalarda çıkan yangın zaman zaman kontrol altına alınsa da arazi ve hava şartları sebebiyle henüz söndürülememiştir.