• Pazartesi 15.1 ° / 11.5 ° bulutlu bulutlar
  • Salı 16.8 ° / 8.6 ° kırık bulutlar
  • Çarşamba 15.6 ° / 8.2 ° Dağınık bulutlar

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN FARKINDALIK ÇALIŞMASI

Gebze ilçesinde yeni tip koronavirüsle (Kovis-19) mücadelede en ağır yükü taşıyan, gece gündüz fedakarca hizmet veren İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları mesai saatleri dışında türküler ve şarkılar eşliğinde moral bulmaya ve farkındalık oluşturmaya devam

 

 

"TÜRKÜLERLE DEŞARJ OLUYORUZ”
İlçe Sağlık Müdürlüğü personeleri , Kovid-19 salgınıyla mücadele ederken morallerini de yüksek tutma adına mesai saatleri haricinde türküler söyleyerek ve bağlama çalarak kendilerini deşarj ettiklerini dile getirdiler.

"FARKINDALIK OLUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Yeni normalleşme sürecinde olmazsa olmaz üç önemli kuralını hatırlatan Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan KADIOĞLU ; “ Temizlik , Maske , Mesafe “ halkımız tarafından daha iyi kavranması ve farkındalık oluşturulması için Kocaeli İl Pandemi Kurulumuzun almış olduğu karar neticelisinde 20.06.2020 - 20.07.2020 tarihleri arasında #SağlıklıKalKocaeli kampanyası başlatılmıştır. Sağlık personelimizin de kendi aralarında hem moral ve motivasyonlarını yüksek tutma adına söylediği türküler ile #SağlıklıKalKocaeli sloganı ile oluşturulan bu kampanyaya destek olmuşlardır. Kampanya çerçevesinde hedeflerimiz, Gebze halkımızın yeni normalleşme süresinde unutulmaması gereken üç kural hakkında farkındalık oluşturmaktır.” dedi.
Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 ile mücadelemizde ülke olarak büyük bir başarı hikayesi yazıldığının dile getirildiğini hatırlatan KADIOĞLU; “ Belirlenen kurallar ve tedbirlerimiz neticesinde salgın ile mücadelede zafer bizlerin olacaktır. Bu zaferde tüm Gebzelilere görev düşmekte, artık hayatımızın bir parçası haline gelen temizlik , maske ve mesafeye azami düzeyde dikkat etmek ve çevremizi de bu konuda uyarmak olacaktır. Ayrıca büyük özveri ile çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi.