Anahtar Kelimeler: Trafik sorunu gündemimizde
  • Pazartesi 15.1 ° / 11.5 ° bulutlu bulutlar
  • Salı 16.8 ° / 8.6 ° kırık bulutlar
  • Çarşamba 15.6 ° / 8.2 ° Dağınık bulutlar

Trafik sorunu gündemimizde

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze’de görev yapan basın temsilcileri ile Güzide Restaurant’ta kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltı sonrası yaptığı açıklamalarında, Gebze’de sessiz bir devrim yaşandığını, bunun önümüzdeki 10 yıllarda fark edilecek ve nihayetinde de neler yapılmış, neler başarılmış diye sorular sorulacağını belirten Başkan Büyükgöz,  “Seçimlerden sonra biz Gebze Belediyesi’nin bugün itibariyle hiç eğmeden, bükmeden, çarpıtmadan yada manevra yapmadan kabul ediyoruz ve söylüyoruz; Gebze’nin bir numaralı sorunu hala trafik, ulaşım ve otopark sorunu. Ama bununla alakalı da çalışmalar devam ediyor, nihayetinde de kamuoyunu da birinci dereceden üzen konuların başında ulaşım sorunu, trafik sorunu ve otopark sorunu geliyor. Bunun farkındayız, bilincindeyiz, neler yapılması konusunda da masa üstünde yürütülen, saha yansımak üzere olan çalışmalar var, inşallah bunları devreye sokacağız” dedi.

GEBZE’YE ANNE KADIN VE ÇOCUK EĞİTİM MERKEZİ

Asıl gayelerinin gençlik olduğunu , bu anlamda gençlere sosyal altyapı, sportif altyapı, kültürel altyapı oluşturmak için gayret ve çaba gösterdiklerini sözlerine ekleyen Büyükgöz, “Yine önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız. Özel ve anlamlı bir projeyi de Gebze’ye kazandırmaya çalışacağız. Projenin başlığı, ‘Anne, Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi’ olacak, büyük bir bina ile Gebzelilerin hizmetine sunacağız. 5 yaş altı çocukların ve annelerinin gelip, orada hem sübyan okulu hem kreş tarzı ama çocukların çok farklı zaman geçirebilecekleri, annelerin çok farklı zaman geçirebilecekleri bir merkez haline getirmiş olacağız” dedi.

GEBZE’NİN KMO’NA ÇIKIŞI GERÇEKLEŞECEK

Fiziki çalışmaların ve icraatların bir değeri olduğunu, fakat diğer taraftan ekonomik anlamda, bütçe anlamındaki değerlerin bu değerlerin çok çok üzerinde olduğunu söyleyen Büyükgöz, “Mesela Gebze’nin Kuzey Marmara Otoyolu’ndan henüz çıkışı yok. Dilovası’ndan ya da Şekerpınar’dan çıkış yapılıyor. İnsanlar zannediyor ki Gebze’den başka çıkış olmayacak. Hayır, gerçek anlamda Kuzey Marmara Otoyolu’nun ve Gebze’nin trafiğini süratle ana yollara bağlayacak olan gerçek bağlantı yolu henüz bitmemiş durumda. Nerede peki şu anda kör çıkmaz sokak şekliyle bir kısmı yapılmış ve duruyor. Yani Gebze Gişeleri yapılmış ama çalışmıyor. Çünkü ön tarafı Mollafenari’nin arka ormanlık bölgede aşağı yukarı 400-500 metre asfaltı bitmiş, şeritleri çizilmiş, her şeyiyle tamamlanmış bir yol olarak çıkmaz sokak halinde duruyor. Peki niye yapılmamış?  O günkü şartlarda kamulaştırma maliyetlerinin yüksek olması gerekçesiyle ileriki bir zamana bırakılmış. Şu anda biz yaptığımız uygulamalarla kamulaştırma maliyetini devre dışı bıraktık ve çözdük. Bunun anlamı nedir biliyor musunuz? Bunun anlamı devlete, kamuya 800 milyonluk bir yatırım yapmışız demektir. Geçtiğimiz günlerde Sayın Ulaştırma Bakanımız belediyemizi ziyaret etti ve kendisine bu durumu arz ettik. Büyükşehir Belediye Başkanımızın da yoğun ısrarları ile Sayın Bakanımız buranın yapım ihalesini gündeme almaya söz verdi. Orada 700 milyon civarında bir yatırım yapılarak, Gebze’nin gerçek anlamda Kuzey Marmara yolunun çıkışı gerçekleşmiş olacak. Nereye gelecek, Yumrukaya Kavşağı’na gelecek o yol.’’açıklamalarında bulundu.